top of page
  • Zdjęcie autoraJoanna Szumska

Jaki obraz pasuje na szarą ścianę?

Każdy!

Kiedyś mój nauczyciel projektowania wnętrz uczył mnie, że ściany są tylko tłem dla sztuki. Wszystkie elementy wnętrza mają istotne funkcje: drzwi i ściany są konieczne, bo oddzielają pomieszczenia, ale same w sobie nie są dekoracją, powinny być neutralne tak, by stać się dobrym tłem dla sztuki zgromadzonej we wnętrzach. Jeden obrazy znaczy więcej niż drogi nawet mebel.


Ale wracając do szarej ściany - szary jest neutralnym kolorem, który świetnie komponuje się z wieloma różnymi paletami barw i stylami. Jest tak samo dobry jak klasyczna biel. Można postawić na obraz z wyrazistymi, kontrastującymi kolorami, takimi jak czerwień, żółć, pomarańcz czy niebieski, który może dodać energii i życia szarej ścianie. Taki akcent będzie przyciągał uwagę i ożywiał przestrzeń.


Albo proste, minimalistyczne obrazy w odcieniach bieli, czerni lub z delikatnymi akcentami kolorystycznymi mogą stworzyć spokojną i harmonijną atmosferę. Szara ściana stanowi doskonałe tło dla minimalistycznej sztuki.


To niesamowite jaki obrazy mają ogromny wpływ na wnętrze, mogąc zmieniać jego wygląd, atmosferę i charakter. Ożywiają przestrzeń, mogą stanowić akcenty kolorystyczne. Mogą być centralnym punktem pomieszczenia, który porządkuje i komponuje otoczenie. Obrazy pozwalają wyrazić osobisty styl i charakter właścicieli domu. Mogą odzwierciedlać zainteresowania, pasje lub wspomnienia. Ale przede wszystkim wprowadzają do wnętrza elementy sztuki i kultury, wzbogacając je intelektualnie i emocjonalnie. Mogą prowokować do refleksji i być przyczynkiem do ciekawych dyskusji o pięknie i sztuce.


Wspomniany wcześniej nauczyciel twierdził, że w salonie powinna znajdować się biblioteka, obraz i rzeźba i trudno się z tym nie zgodzić.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page